تبلیغات
benedict the greatest of sherlock - sir Arthur canon doyle
here is for cumberbitches!!...welcome

sir Arthur canon doyle

پنجشنبه 19 مرداد 1391 08:40 ب.ظ

نویسنده : miss cumberbatch
ارسال شده در: Sherlock Holmes ،
قسمت اول:اقای ارتور ایگناتیوس کنون دویل در 22 می 1852 در ادینبورگ اسکتلند متولد شد.او از یک خانواده ی ثروتمند کاتولیک بود.پدر ارتور چارلز التامونت دویل یک الکلی به تمام معنا بود .پدرش در سن 22 سالگی با مادر ارتور که در ان زمان 17 سال داشت ازدواج کرد .مری دویل علاقه ی زیادی به کتاب و داستان داشت و قصه گویی ماهر بود. 
در سن نه سالگی ارتور را به مدرسه ی لایولا در انگلیس فرستادند و او به مدت هفت سال در این مدرسه شبانه روزی درس میخواند در حالی که بسیار از طرف کارکنان انجا مورد اذیتو ازار جسمی قرار میگرفت.
در این سالها ارتور تنها دلخوشی اش تمرین های کریکت مدرسه و نامه نوشتن به مادرش بود که در این بین متوجه استعداد فوق العاده خودش در امر قصه گویی شد به طوریکه بچه های مدرسه با شور و شوق زیاد مینشستند و به قصه های او گوش میدادند . در سن 17 سالگی در سال 1876 فارق اتحصیل شد در حالی یک جوان شگفت اور بود...ادامه دارد
هر روز یه قسمتی از زندگی نامه ی اقای دویل رو اضافه میکنم.
قسمت دوم:
دویل پس از پایان تحصیلات خود به لندن رفت و در آنجا به خاطر کندی کار طبابت خود، زمان زیادی برای نوشتن پیدا کرد. اولین ماجرای شرلوک هولمز، "اتاق سرخ" A Study in Scarlet در سالنامه کریسمس1887 بیتون (Beeton) منتشر شد. 
از سال 1891، مجموعه ای از ماجراهای هولمز در نشریه استرند (The Strand) به چاپ رسید. 
در سال 1891 دویل به مدد هولمز توانست حرفه طبابت را کنار بگذارد و زمان خود را کاملا به نوشتن اختصاص دهد، اما او به زودی از این مخلوق خود خسته شد و در داستان "مساله نهایی" (The Final Problem)، شرلوک هولمز و دشمن سرسختش دکتر موریارتی (Moriarty) را از بین برد. اما به زودی مجبور شد به خاطر خواسته عموم و طرفداران سرسخت هولمز، او را احیا کند. در سال 1902 دویل به خاطر فعالیت در بیمارستان صحرایی آفریقای جنوبی، لقب شوالیه گری دریافت کرد. 
سر کونان دویل علاوه بر نوشتن تعداد زیادی از ماجراهای شرلوک هولمز و تعدادی رمان، به تاریخ نگاری، شکار نهنگ و شرکت در ماجراهای تهورآمیز و ورزشهای گوناگون نیز میپرداخت. او پس از کشته شدن پسرش در جنگ جهانی اول، طرفدار سرسخت علوم روحانی شد و در سال 1930 درگذشت.منابع:sherlockholmesonline.org
sherlock-holmes.blogsky.com

دیدگاه ها : ideas
آخرین ویرایش: یکشنبه 22 مرداد 1391 09:03 ب.ظ