تبلیغات
benedict the greatest of sherlock - معرفی کتاب های شرلوکی!
here is for cumberbitches!!...welcome

معرفی کتاب های شرلوکی!

یکشنبه 22 مرداد 1391 09:17 ب.ظ

نویسنده : miss cumberbatch
ارسال شده در: Sherlock Holmes ،
اول از کتابی شروع می کنیم که خود من از طریق آن با شرلوک هولمز آشنا شدم.درنده ی باسکرویل

سِر آرتور کُنان دویل ترجمه ی مهدی غبرائی
این کتاب خلاصه شده ی یکی از رمان های زیبای شرلوک هولمز است و ترجمه ی بسیار دلپسند و روانی دارد. در پشت جلد این کتاب می خوانیم:

(( شرلوک هولمز، کارآگاهی داستانی که نویسنده ی این کتاب او را نزدیک به یک قرن پیش خلق کرد، شهرتی بیش از آفریننده ی خود یافت و تا کنون خوانندگان بسیاری را مجذوب ماجرا های پیچیده و پر هیجان خود کرده است. داستانی که این کتاب بازگویی کوتاه شده ی آن است یکی از معروفترین ماجرا های شرلوک هولمز است و در دارتمور، شهری در جنوب غربی انگلستان، می گذرد: سرزمینی وحشی صخره های تو در تو و اراضی مرطوب و باتلاقی، که خاک های سبز و نرم آن به آسانی نیرومندترین کسان را در خود می بلعند و چه بسا در دل یک روز زیبای آفتابی ناگهان مه غلیظی آدمی را در میان بگیرد و به کلی ناپدید کند. درنده ی باسکرویل در چنین محیطی اتفاق می افتد.))

click on more pls سِر آرتور کُنان دویل ترجمه ی مهدی غبرائی
این کتاب خلاصه شده ی یکی از رمان های زیبای شرلوک هولمز است و ترجمه ی بسیار دلپسند و روانی دارد. در پشت جلد این کتاب می خوانیم:

(( شرلوک هولمز، کارآگاهی داستانی که نویسنده ی این کتاب او را نزدیک به یک قرن پیش خلق کرد، شهرتی بیش از آفریننده ی خود یافت و تا کنون خوانندگان بسیاری را مجذوب ماجرا های پیچیده و پر هیجان خود کرده است. داستانی که این کتاب بازگویی کوتاه شده ی آن است یکی از معروفترین ماجرا های شرلوک هولمز است و در دارتمور، شهری در جنوب غربی انگلستان، می گذرد: سرزمینی وحشی صخره های تو در تو و اراضی مرطوب و باتلاقی، که خاک های سبز و نرم آن به آسانی نیرومندترین کسان را در خود می بلعند و چه بسا در دل یک روز زیبای آفتابی ناگهان مه غلیظی آدمی را در میان بگیرد و به کلی ناپدید کند. درنده ی باسکرویل در چنین محیطی اتفاق می افتد.))

کتاب بعدی که قصد معرفی آن را داریم دوره ی چهار جلدی (( ماجرا های شرلوک هولمز؛ کارآگاه خصوصی)) است. هر چهار جلد ترجمه ی مرحوم دکتر کریم امامی، یکی از بهترین مترجمان کشورمان است که ترجمه ی بسیار زیبا و جذابی دارد و اطمینان دارم شما هم مانند من از خواندن آن ها لذت خواهید برد. در زیر هر جلد را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ رسوایی در کشور بوهِم و پنج داستان دیگر ( جلد اوّل)

انتشارات طرح نو نویسنده: آرتور کانن دویل مترجم: دکتر کریم امامی


این کتاب شامل داستان های:

1. رسوایی در کشور بوهم 2. انجمن مو سرخ ها ۳. پنج هسته ی پرتقال 4. مرد لب کج 5. یاقوت کبود 6. نوار خال خال

می باشد و همگی داستان هایی جذاب و پر هیجان هستند.ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ برق نقره ای و پنج داستان دیگر ( جلد دوم)

انتشارات طرح نو نویسنده: آرتور کانن دویل مترجم: دکتر کریم امامیاین کتاب شامل داستان های:

7. انگشت شست مهندس 8. اشراف زاده مجرد ۹.نیم تاج یاقوت 10. آلش های سرخ 11. برق نقره ای 

۱۲.ماجرای کشتی (( گلوریا اسکات))

است و خواندن آن ها خالی از لطف نیست.ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ سیمای زرد و پنج داستان دیگر ( جلد سوم)

انتشارات طرح نو نویسنده: آرتور کانن دویل مترجم: دکتر کریم امامی

این کتاب شامل داستان های:

13. سیمای زرد 14. آیینِ ماسگریو 15. بیمار مقیم 16. مُترجم یونانی 17. عهد نامه ی دریایی 18. آخرین مسأله

می باشد که در داستان آخرین مسأله شرلوک هولمز می میرد و پس از قضایایی که قبلاً برایتان توضیح دادم، سر آرتور کانن دویل در داستان بعدی( خانه ی خالی) او را زنده می کند.ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ عینک دور طلایی و پنج داستان دیگر ( جلد چهارم)

انتشارات طرح نو نویسنده: آرتور کانن دویل مترجم: دکتر کریم امامیاین کتاب شامل داستان های:

19. خانه ی خالی 20. دوچرخه سوارِ تنها 21. چارلز آگستوس میلوِرتن 22. شش ناپلئون 23. عینکِ دور طلایی 

۲۴. دومین لکه

است که از خواندنشان پشیمان نخواهید شد.این دوره ی چهار جلدی از مجموعه کتاب های سیاه انتشارات طرح نو هستند. پشت جلد این چهار جلد می خوانیم:

(( بیشتر از یکصد سال است که انبوهی از مردم جهان، خوانندگان کتاب در درجه ی اول، و بعد شنوندگان رادیو، بینندگان تئاتر و تماشاگران سینما و تلویزیون، دل به عملیات جالب و گاه حیرت آور یک کاراگاه خصوصی انگلیسی به نام شرلوک هولمز سپرده اند.

دایره المعارف داستان های پلیسی، شرلوک هولمز را « بزرگترین کاراگاه در عرصه ی ادبیات» و « احتمالاً مشهورترین مخلوق ادبی همه ی اعصار» می خواند. خالق شرلوک هولمز سِر آرتور کانن دویل طبیب و نویسنده ی اسکاتلندی است که ماجرا ها را نه از زبان خودش که از زبان دکتر واتسن، دوست و مصاحب هولمز نقل می کند. )) 

لازم به ذکر است که در این کتاب ها از تصاویر اصلی سیدنی پجِت استفاده شده است.

امیدوارم بخوانید و لذت ببرید.مجموعه ی دیگری از داستان های شرلوک هولمز، پنج جلد کتاب است به ترجمه ی خانم مژده دقیقی از مجموعه کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) . « اتود در قرمز لاکی» ، اولین داستان و اولین رمان شرلوک هولمز، « نشانه ی چهار» ، دومین داستان و رمان او، « جعبه ی مقوایی» ، مجموعه ی چند داستان کوتاه از شرلوک هولمز، « درنده ی باسکرویل» ، سومین رمان جذاب و خواندنی شرلوک هولمز است و « دره ی وحشت» چهارمین رمان شرلوک هولمز این پنج جلد را تشکیل می دهند.

اتود در قرمز لاکی 

کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) آرتور کانن دویل ترجمه: مژده دقیقیدر پشت جلد این کتاب می خوانیم:

(( اتود در قرمز لاکی نخستین داستان شرلوک هولمز و همچنین نخستین کتابی بود که از آرتور کانن دویل منتشر می شد. دو مخلوق او – هولمز، استاد علم استنتاج، و واتسن، دوست باوفای این کارآگاه بزرگ – بلافاصله در نقش خود جا می افتند. معمای داستان، و راه حلّ عاری از خطای هولمز در دلِ لندنِ عصر ملکه ی ویکتوریا، نتیجه ی اجتناب ناپذیر فاجعه ای در غرب امریکا از کار در می آید. داستان به لحاظ افت و خیزِ امید و یأس هیجان انگیز است، هر چند بعدها خود هولمز لب به شکایت می گشاید که تأثیرش «کم و بیش مثل آن است که بخواهی یک داستان عاشقانه یا یک فرار مخفیانه با معشوق را در قضیه ی پنجم اقلیدس بگنجانی ». ))نشانه ی چهار 

کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) آرتور کانن دویل ترجمه: مژده دقیقیپشت جلد این کتاب نیز می خوانیم:

(( دوشیزه مری مورستن هر سال از طریق پست، مروارید درشتی دریافت می کند که هیچ سرنخی در مورد فرستنده اش وجود ندارد. وقتی این فرستنده ی اسرارآمیز از او تقاضای ملاقات می کند، هولمز و واتسن هم وارد ماجرا می شوند. مرگی وحشتناک و گنجینه ای که ناپدید شده به تعقیبی جانانه در خیابان ها به هنگام سپیده دم و سپس در طول رودخانه ی تِیمز منتهی می شود ... ))

این رمان هم یکی از ماجرا های زیبا و جذاب شرلوک هولمز است که از خواندنش لذت خواهید برد.جعبه ی مقوایی

کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) آرتور کانن دویل ترجمه: مژده دقیقیپشت جلد این کتاب عبارتی زیبا نوشته شده که توجه مرا به خود جلب کرد:

(( اسم من شرلوک هولمز است. کارم دانستن چیزهایی است که دیگران نمی دانند...

رمان ها و داستان های کارآگاهی کانن دویل در شمار پرخواننده ترین آثار ادبیات کارآگاهی، و داستان های شرلوک هولمز بی شک محبوبترین آن هاست. کانن دویل در شخصیت شرلوک هولمز انسانی تیزبین و کنجکاو آفرید که نیمی پزشک و نیمی هنرمند بود. او نمونه ی بارز استدلال، عمل و موفقیت است. این شخصیت چنان در ذهن و قلب مردم جا گرفته بود که تقریباً هیچ شخصیت داستانی دیگری از این نظر یارای هماوردی با وی را ندارد. زمانی که هولمز در داستان پرونده ی آخر جان باخت، طرفدارانش از شدت تأثر در سوگ او نوار سیاه به کلاه بستند. ))

این کتاب شامل داستان های:

مسئله ی هویت - راز دره ی باسکامب - جعبه ی مقوایی - کارمند بورس اوراقِ بهادار - ملّاک رایگِیت - مردِ خمیده پشت

می باشد.درنده ی باسکرویل کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) آرتور کانن دویل ترجمه: مژده دقیقیمتأسفانه اطلاعات دقیقی از این کتاب در دست نیست.دره ی وحشت

کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) آرتور کانن دویل ترجمه: مژده دقیقی

پشت جلد این کتاب هم این گونه نوشته شده:

(( اسم من شرلوک هولمز است. کارم دانستن چیزهایی است که دیگران نمی دانند ...

روشی که هولمز از آن استفاده می کرد و در سراسر دوران حرفه ی طولانی خود آن را تکامل بخشید، مایه ی شگفتی مردم اروپا شد و او را در میان صاحب نظرانِ جنایت در جایگاه اول قرار داد. می گفت روش هایش مبتنی بر سه ویژگی است: مشاهده، استنتاج و دانش. این سه ویژگی همواره در پرونده های مطرح شده در داستان های او مشهود بود و هر سه ی آن ها مشاهده گر معمولی را بسیار به حیرت می انداخت، تا زمانی که خودِ کارآگاه آن ها را توضیح می داد و در این موقع بود که روشن می شدند و از کنارش می گذشتند. )) کتاب دیگری از شرلوک هولمز:ماجرا های شرلوک هولمز

نویسنده: آرتور کونان دویل مترجم: محمد حکیمیمتأسفانه اطلاعات کاملی از این کتاب نیز در دست نیست.یکی دیگر از کتاب های شرلوک هولمز، کتابی دو زبانه( انگلیسی و فارسی) از نشر واژه است.چند داستان کوتاه از شرلوک هولمز

SHERLOCK HOLMES SHORT STORIES

تالیف: سر آرتور کنن دیل ترجمه: منیرالسادات سیدکردستانچی

این کتاب شامل سه داستان کوتاه از شرلوک هولمز به نام های:

بند خالدار The Speckled Band

رسوایی در بوهمیا A Scandal In Bohemia

پنج دانه ی پرتقال The Five Orange Pips

می باشد.کتاب بعدی کتابی انگلیسی از OXFORD BOOKWORMS LIBRARY است. این کتاب در قالب Stage 2 عرضه شده است.Sherlock Holmes Short Stories

Sir A. Conan Doyle 

این کتاب شامل داستان های:

The Speckled Band - A Scandal In Bohemia - The Five Orange Pips

می باشد.

پشت جلد این کتاب به این گونه نوشته شده:

" Sherlock Holmes is the greatest detective of them all. He sits in his room. And smokes his pipe. He listens, and watches, and thinks. He listens to the steps coming up his stairs; he watches the door opening – and he knows what question the stranger will ask.

In these three of his best stories, Holmes has three visitors to the famous flat in Baker Street – visitors who bring their troubles to the only man in the world who can help them. "کتاب بعدی کتابی از PENGUIN READERS است که به معرفی اش می پردازیم.The Return of Sherlock Holmes

Sir Arthur Conan Doyle Level 3نشر اندیشه

این کتاب داستان های:

The Six Napoleons - The Norwood Builder - The Golden Glasses

را در بر داد.

داستان عینک طلایی که ترجمه شد و در دسترس شما عزیزان قرار گرفت نیز از همین کتاب انتخاب شده بود.

لازم به ذکر است که هر سه داستان از مجموعه ی « بازگشت شرلوک هولمز» می باشند.

پشت جلد این کتاب:

" In 1891, the great detective, Sherlock Holmes, disappeared in Switzerland while working on a dangerous case. Everyone thought that he was dead. But three years later, he returned to England. Holmes and his friend, Dr Watson, Had many more adventures together. Three of his most interesting cases are in this book. "کتاب بعدی هم از READERS است.Sherlock Holmes and the Mystery of Boscombe Pool

SIR ARTHUR CONAN DOYLE Level 3 ناشر: انتشارات جنگل

پشت جلد این کتاب نوشته شده:

" Who killed Charles McCarthy? And why? Was it really his son? Sherlock Holmes, the famous English detective, must answer these questions. His friend, Dr Watson, helps him to find the murderer. "کتاب بعدی رمان « درنده ی باسکرویل» است که از OXFORD BOOKWORMS ارائه شده است.The Hound of the Baskervilles

Sir Arthur Conan Doyle Stage 4ناشر: نشر آذرانکتاب بعدی هم چند داستان کوتاه از شرلوک هولمز است که READERS آن را ارائه کرده است.Sherlock Holmes Short Stories

Sir Arthur Conan Doyle Level 5ناشر: قلمستان هنراین کتاب شامل داستان های زیر می باشد:

The Man with the Twisted Lip - The Engineer's Thumb - The Patient - The Disappearance of Lady Frances Carfax -

The Three Garridebs - Wisteria House

پشت جلد این کتاب می خوانیم:

" In these six stories we join the brilliant detective, Sherlock Holmes, and his friend Dr Watson, in a variety of exciting adventures. These include several suspicious deaths, the mystery of the engineer with the missing thumb, and the strange case of the two men who share a very unusual name. "خوب دوستان عزیز، این ها همه ی کتاب های شرلوک هولمز اثر سر آرتور کانن دویل بود که می شناختم. البته روی دو کتاب « درنده ی باسکرویل» ترجمه ی خانم مژده دقیقی و کتاب « ماجرا های شرلوک هولمز» ترجمه ی آقای محمد حکیمی، شناخت زیادی نداشتیم.

اما عده ای آنقدر به شخصیت شرلوک هولمز علاقمند بودند، که از شخصیت او در داستان هایشان استفاده کردند. در زیر تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم.وحشت در وست اِند( دیداری دیگر با شرلوک هلمز کارآگاه نابغه) 

نشر دیگر اثر نیکلاس مه یر برگردان رامین آذر بهرامپشت جلد این کتاب نیز می خوانیم:

(( وحشت در وست اند ماجرای قتل یک منتقد تئاتر است که دشمنان بسیاری دارد. جرج برنارد شاو که خود در آن زمان نقد تئاتر می نویسد از هلمز می خواهد که قاتل همکارش را پیدا کند و این درخواست موجب می شود که هلمز به دنیای هنرمندان تئاتر آن زمان قدم بگذارد و با اسکار وایلد( که در اوج دوران فعالیت هنری خویش است) سر آرتور سالیوان( آهنگ ساز برجسته ی انگلیسی) برام استوکر و فرانک هریس آشنا شود. تحقیقات هلمز وی را درگیر ماجرایی تازه می کند که نقطه ی شروع آن شهری در هندوستان است. ))کتاب دیگری که قصد معرفی آن را داریم، کتابی است با نام « زندگی خصوصی شرلوک هلمز» . باید بگویم که این کتاب متن فیلمنامه ی فیلمی با همین نام را در بر دارد.زندگی خصوصی شرلوک هلمز

انتشارات نیلا نوشته ی بیلی وایلدر و آی.ای.ال. دایموند برگردانِ بابک تبرّاییآخرین کتاب، کتابی است انگلیسی باز هم از OXFORD BOOKWORMS که در زیر آن را معرفی می کنیم.THE LAST Sherlock Holmes STORY 

Michael Dibdin Stage 3ناشر: انتشارات وداد 

پشت جلد این کتاب می خوانیم:

" For fifty years after Dr Watson's death, a packet of papers, written by the doctor himself, lay hidden in a locked box. The papers contained an extraordinary report of the case of Jack the Ripper and the horrible murders in the East End of London in 1888. The detective, of course, was the great Sherlock Holmes – but why was the report kept hidden for so long?This is the story that Sir Arthur Conan Doyle never wrote. It is a strange and frightening tale … " امیدوارم که این کتاب ها را بخوانید و لذت ببرید.

اگر می خواهید آن ها را تهیه کنید می توانید با عضویت در سایت هایhttp://www.iranbin.com و http://www.bekhan.com کتاب های مورد نظر خود را سفارش دهید و آن ها را از طریق پست دریافت کنید. لازم به ذکر است که در سایت ایران بین شناسه ی کاربری شما همان ای میلی است که به این سایت معرفی کرده اید.

اگر کتاب دیگری نیز مورد نظر شما باشد، می توانید از طریق این دو سایت آن را خریداری کنید.منابع:http://sherlock-holmes.blogsky.com
http://sherlockholmesfans.blogfa.com/دیدگاه ها : ideas
آخرین ویرایش: یکشنبه 22 مرداد 1391 09:20 ب.ظ